Tavsiye youtube kanalı açmak için 10 temel kriter

Sadri

Tubeterest
Yönetici
37
0
6
Vlog kültürünün yükselişiyle birlikte, teknoloji meraklısı gençlerin veya yetişkinlerin youtube kanalı açma istekleri de dolayısıyla artmaktar. Sonuçta, sizi popüler bir çevrimiçi kişiliğe dönüştürme potansiyeline sahip eğlenceli ve etkileşimli bir hobidir - yeni insanlarla tanışmanıza, şirketlerden ücretsiz şeyler almanıza ve elbette oldukça etkileyici bir gelir elde etmenize yardımcı olur.

Ancak, takipçi sayısında düzenli bir artış sağlamak veya en azından iyi sayıda görüntüleme ve beğeni alan iyi içerik yayınlamak istiyorsanız, YouTube'da katkıda bulunan bir üye olmaktan daha fazlasını yapmanız gerekir. İşte vlog ve içerik oluşturma dünyasına girişinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için birkaç yararlı ipucu.

İçeriğinizi Planlayın


YouTube kanalınızı oluşturmadan önce, muhtemelen göstermek istediğiniz video içeriği türüne karar verdiniz. Görüntülemelerinizi artırmanın ve takipçi kazanmanın en iyi yolları, içeriğinizi ilginç ve ilgi çekici tutmaktır; ne kadar çok kişi onunla ilişki kurabilirse, o kadar tıklayıp sonuna kadar izlemek isterler.

shutterstock_531887029.jpg


Ayrıca, konunuza bağlı kalmanıza da yardımcı olur. Örneğin, birçok başarılı YouTube kullanıcısı, seyahat, öğreticiler veya günlük yaşamları için özel kanallara sahiptir. İzleyiciler izledikleri kişilerle ihtiyatlı bir şekilde yaşamayı severler, bu yüzden ne bekleyebileceklerini bilmelerini ve zevk alabilecekleri ilginç materyalleri sunmalarını sağlayın.

Kendinizi Doğru Ekipmanla donatın


Akıllı telefonunuzu kullanmak kesinlikle video kaydetmenin kabul edilebilir bir yoludur, ancak görüntüleyenlerin içeriğinizin keyfini çıkarmasını istiyorsanız, doğru ekipmana yatırım yapmanız gerekir. Çoğu YouTube kullanıcısı, tripodlar, lensler ve stüdyo aydınlatması gibi videografi için gerekli diğer aksesuarlarla birlikte DSLR'leri veya aynasız kameraları kullanır. Normalde hareket halindeyken vlog yapanlar için bir aynasız veya hareketli kamera ve iyi bir monopod veya el tipi gimbal sabitleyici iyi bir seçenektir.

shutterstock_628902521.jpg


Yine de, iyi bir vlog kamerasının her şey olmadığını unutmayın. Ses kalitesi ve ışıklandırma gibi diğer şeyleri ihmal ederseniz, görüntüleyenleriniz ilk birkaç saniyeden sonra videolarınıza olan ilgisini kaybedebilir ve size hiç abone olmazlar.

Kameranıza monte edebileceğiniz iyi bir mikrofona yatırım yapın. Aynı zamanda, kayıt koşullarınıza dikkat edin ve izleyicilerinizin anlayabileceği kadar net olup olmadığını kontrol etmeyi alışkanlık haline getirin. En iyi sonuçlar için, sesi çoğunlukla önden almak için tasarlanmış mikrofonlar kullanın, böylece yanlardan ve mikrofonun arkasından gelen gürültü iptal edilebilir. Bazı vloggerlar, farklı kayıt durumları için birden fazla mikrofona yatırım yapacak kadar ileri giderler - fitness videoları veya uzakta olmanızı gerektiren başka bir video türü için bir yaka mikrofonu (gömleğinize sabitlenebilen küçük mikrofonlar) gerekebilir. kameradan uzakta veya net ses çıkışları yapmanızı sağlayacak iyi bir kondenser mikrofon (veya podcast için yaygın olarak kullanılan herhangi bir mikrofon).

İlham Alın


ilerledikçe, yeni içerikler bulmak daha zor olabilir. Ancak endişelenmeyin; popüler YouTuberlar dahi arada bir aynı şeyi yaşarlar. İşin sırrı, dışarıda olduğunuzda ve kayıttan ara verdiğinizde bile her yerde ilham aramaktır. Fikirlerinizi listeleyin. Diğer videolara göz atın ve kendi videolarınızı oluşturmak için fikirlerinizi geliştirin.

shutterstock_1043781988.jpg


kendinizi başkalarıyla karşılaştırmaktan vazgeçin ve kendi kanalınıza odaklanın. İstediğiniz ve bulduğunuz kavramların tadını çıkardığınız sürece, izleyicileriniz zanaatınıza olan samimiyetinizi ve sevginizi hissedecek ve bu onların ilgilerini çekmeye yardımcı olacaktır. Diğer alanlarda gelişmek için her fırsatı değerlendirin. Sunumunuza diğer kamera çekim tekniklerini, düzenleme stillerini ve yaklaşımlarını keşfedin.

Videoları özenle seçmek


Videolarınızı daha iyi hale getirmeye katkıda bulunmayabileceğini düşündüğünüz kaliteli içerikler üretmeniz ve silmeniz de aynı derecede önemlidir. Görüntüleyenlerinizin tüm videoyla ilgilenmesini ve etkileşimde kalmasını sağlamak için yalnızca en iyi çekimlerinizi seçin

shutterstock_1023485182.jpg


Daha büyük bir kitleye ulaştıktan sonra, bu gösterişli (veya saçma) çekimlerin birkaçını dahil etmek için biraz daha özgür olabilirsiniz, ancak her zaman bir izleyici gibi düşünmeyi ve görmek istediğiniz şeyi yaratmayı unutmayın.

Basit Düzenleme Yazılımı ile başlayın


Oluşturduğunuz içeriğinizi düzenlemek için gelişmiş yazılıma (Final Cut Pro gibi) ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Daha kolay kullanımlı programlar tercih edebilirsiniz. Youtube video programları konusuna bakabilirsiniz.

shutterstock_609686012.jpg


Video düzenlemede yeniyseniz, Windows Movie Maker veya Apple iMovie gibi basit programlarla çok daha iyi iş çıkarırsınız. Bunlar çok daha kullanıcı dostudur ve bilgisayarınızda yoksa, kolayca indirilebilir (ücretsiz).

Videolarınızı Optimize Edin


Videolarınıza daha fazla görünürlük sağlamanın bir başka sırrı, içeriğinizi YouTube'da sıralanmasına yardımcı olacak şekilde optimize etmektir. Bu konuda da youtube video seo nasıl yapılır size yardımcı olacaktır.

shutterstock_760768927.jpgAğınızı Kurun


Sosyal ağ sitesi olarak kategorize edilmese de, YouTube tamamen diğer kullanıcılarla bağlantı kurmak, paylaşmak ve işbirliği yapmakla ilgilidir. Bu nedenle, başarılı olmak ve ağınızı oluşturmak için çaba göstermeniz gerekir. İçerik oluşturucular arasındaki işbirliğinin, bir kanalın büyümesine ve yeni abone kazanmasına yardımcı olmada etkili olduğu kanıtlandığından, bu özellikle YouTube topluluğunda kritik öneme sahiptir.

shutterstock_785568244.jpg


Diğer içerik oluşturucularla konuşun, arkadaş edinin ve olası bir işbirliği hakkında bilgi almak için daha büyük YouTube kullanıcılarıyla iletişim kurmaktan çekinmeyin. Kesinlikle korkutucu olabilir, ama denemediğiniz sürece hiçbir yere ulaşamazsınız!

Kitlenizle Bağlantı Kurun


Zamanla, takipçilerinizden yorumlar alacaksınız. Mümkün olduğunca hayranlarınızla bağlantı kurmak için zaman ayırın. Sosyal medya hesaplarınızın YouTube kanalınızın bir uzantısı olduğunu unutmayın, bu yüzden hayatınızın ipuçlarını Instagram, Twitter ve Snapchat gibi popüler sosyal platformlarda paylaşmaya çalışın. Ayrıca tüm tweetleri, yorumları ve aldığınız diğer mesajları (mümkün olduğunca) okumaya ve yanıtlamaya çalışmanız da önemlidir.

shutterstock_391241659.jpg


Bu tür etkileşimler, abonelerinizin sizinle ilgili daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmaları açısından önemlidir, ayrıca arkadaşlık duygusu geliştirmenize yardımcı olabilir. İçeriğinizi beğendikleri için değil; sizi ve kanalınızla ilgili genel deneyimlerini sevmek zorundalar.

İzleyicileriniz ile etkileşim kurmak, yeni içerik fikirleri için ilham almanıza da yardımcı olabilir. Ve en azından, kanalınızı büyütme ve sürdürme zorluklarına rağmen devam etmenize ilham verebilir.

Tüm Olumsuz Yorumları Yoksay


Kanalınız ne kadar büyük veya ne kadar küçük olursa olsun, her zaman olumsuz yorumlar olacaktır. Sonuçta, YouTube boş avatarların arkasında rahatça saklanan acımasız insanlar için bir yuva. İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun ve kanalınızda ne kadar sıkı çalışıyorsanız, her zaman nefret dolu yorumlar yapacak ve sizi aşağı çekmeye çalışan insanlar olacaktır.

shutterstock_727181089.jpg


Sizi etkilemelerine izin vermek yerine, herkesi memnun edemeyeceğinizi basit bir hatırlatma olarak kabul edin. Sizi ve yaptıklarınızı takdir edenleri unutmayın. Olumsuzluğu aşmak ve onlar için içerik üretmeye devam etmek için bu insanlardan güç isteyin.

Videoları Düzenli Olarak Yükle


Bir başka önemli ipucu da yüklemelerinizle tutarlı olmaktır. İçeriğinizin ne kadar kusurlu olduğunu düşünürseniz düşünün, videolarınızı podcast ile olduğu gibi ortaya çıkarmaya devam etmeniz önemlidir.

shutterstock_777837238.jpg


Bazı YouTube kanalı sahipleri videoları haftada bir veya iki kez yayınlar ve izleyicilerine bu zamanlama hakkında bilgi verir (genellikle her videonun sonunda) ve böylece izleyiciler ne zaman tekrar kontrol edeceklerini bilirler. Bu durum özellikle bir dizi aktif abone kazandığında düzenli bir görüş akışı elde etme şansını artırır. Sizin için uygun olan bir program bulduktan sonra, buna sadık kalın. Kısa sürede gelişiyor ve daha fazla ilgi görüyor olacaksınız.