Makale YouTube Video Fikirleri ile Görüntülenme sayınızı Artırın

Sadri

Tubeterest
Yönetici
37
0
6
question-words-w960h720.jpg


YouTube, çok sayıda görüntüleme alan kanallar için büyük ödüller sağlayabilen bir platformdur. En başarılı YouTuber'lar sevdiği işleri yapabilir ve aynı zamanda önemli miktarda para kazanabilirler. Ancak viral fikirleri düşünmek kolay olsaydı, herkes bir YouTuber olurdu. Bir YouTuber olurken akılda tutulması gereken birçok şey var. YouTube görüntülemelerinizi ve abonelerinizi artırmak inanılmaz derecede zor olabilir ve her şeyin doğru olmasını gerektirir.

İzleyicileriniz için çekici bir kanalınız olduğundan emin olun. Kanalınız bu tür geometrik tasarımlarla veya konunuzla ilgili bir şeyle dekore edilmiş olsun

İşte en iyi YouTube video fikirlerinden oluşan devasa listemiz burada devreye giriyor. Daha fazla görüntüleme elde etmenize yardımcı olabilecek 100 muhteşem fikir derledim. Her fikre, videonuzu nasıl oluşturabileceğinizi anlatan bazı yararlı ipuçları da ekledim.

YouTube Video Fikirleri

YouTube video fikirlerinden oluşan bu koleksiyon yedi kategoriye ayrılmıştır: genel YouTube video fikirleri, iş, moda ve güzellik, oyun, spor ve fitness, filmler , TV ve müzik. Hangi tür YouTube kanalına sahip olursanız olun, burada kitlenizi büyütmenize yardımcı olabilecek bir şey bulacaksınız.


Kişisel Hikaye Videosu


YouTube'da fark edilmek için biraz benzersiz bir kanal oluşturmanız gerekir. Dünyaya YouTube kanalınızı neyin farklı kıldığını göstermek için kişisel bir hikaye paylaşın.

Kişisel hikayeler görüntüleyenlerin sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olabilir ve hayatınıza bir göz atabilirler. Anlatacak çok ilginç hikayeleriniz varsa, doğal olarak daha fazla bilgi edinmek isteyeceklerdir.

Görüntüleyenleri kanalınıza dahil edeceğiniz içerik türüne tanıtan eğlenceli bir kanal fragmanı oluşturun.

Ürün İncelemeleri Ve Tanıtımları


Kanalınızda yeni çıkan bir ürünü öne çıkarın ve kendi kişisel incelemenizi paylaşın. İlgi çekici yorumlar ve özenli düzenlemelerle incelemenizi diğerlerinden farklı kılmaya çalışın.

Seçtiğiniz ürün size kalmış, ancak uzmanlık alanınıza giren bir şeyse, bununla ilgili çok bilgilendirici video hazırlayabilirsiniz.

Komedi Videoları


İnsanları güldürmek, abonelerinizi artırmanın kesin bir yoludur. Ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolay.Komedi özneldir, bu yüzden bir insanı güldüren bir video, diğerleri için bir gülümseme bile yapamayabilir.

Güçlü yönlerinize göre oynayın ve kendinize güvendiğinizi hissettiğiniz bir çizim oluşturun. Kendiniz olun ve kendi benzersiz mizah anlayışınızın parlamasına izin verin.

Listeler


İlgi çekici bir liste her zaman YouTube için bir avantajdır ve iyi sunulmuşsa izleyenlerin videonun tamamını izleme ihtimali oldukça yüksektir.

Bu YouTube video fikirleri genellikle bir YouTuber’ın favori konularıyla ilgili en iyi 5, en iyi 10 veya en iyi 50 liste olarak yapılandırılır.

Paket Açılışları


Genellikle yeni bir ürün paket açılışı YouTube kitleleri arasında son derece popüler olmaya devam ediyor.

Alıştırmalar - Eğitimler


Eğitimler, en yaygın kullanılan YouTube video fikirlerinden biridir. Birisine bir şey elde etmelerine veya bir görevi tamamlamalarına yardımcı olacak bilgiler sağlayabilirseniz, videolarınızı daime izlerler.

Eğitici videolar neredeyse her konuda yapılabilir. Popüler eğitim videoları arasında makyaj eğitimleri, oyun eğitimleri, yemek pişirme eğitimleri, dil eğitimleri ve teknoloji eğitimleri bulunur.

Vlog fikirleri


Vlog'lar YouTuberlara hayatları ve onları en çok ilgilendiren şeyler hakkında konuşma fırsatı verir. Geliştirmesi zor bir YouTube video fikirlerinden biri olabilir, ancak iyi yönetirseniz kanalınız inanılmaz büyür.

Meydan Okumalar


Son yıllarda bir sürü farklı meydan okuma videosu var. Buz kovası mücadelesinden tarçın mücadelesine kadar, bu videolar bazen olağanüstü bir şekilde izleyenlerin dikkatini çekmeyi başarabilir.

Şakalar


Şakalar, birkaç yıldır en başarılı YouTube video fikirlerinden biri olmuştur. Roman Atwood ve Vitaly Zdorovetskiy gibi birçok popüler YouTuber, tüm kanallarını şaka videoları ile donattı diyebiliriz.

Bu şakalardan bazıları büyük ölçeklidir ve yeni başlayanlar için gerçekçi değildir, ancak daha küçük şakalar da aynı derecede eğlenceli olabilir.

Röportajlar


Bölgenizdeki haberleri takip edin ve bir sonraki videonuz için röportaj yapabileceğiniz kişileri arayın.röportaj yaptığınız kişinin ünlü olması gerekmez; anlatacak ilginç bir hikayeleri varsa, izleyiciler bunu duymak isteyeceklerdir.

Tur


Oda veya ev turları genellikle izleyiciler arasında popüler bir YouTube videosu türüdür. Turlar özel hayatınıza bir bakış sağlar ve tutkulu olduğunuz şeyleri gösterme fırsatı verir.

Turlar, uygulanması en kolay YouTube video fikirlerinden biridir. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir kamera ve bir konumdur.

Odanızda veya evinizde kalıyorsanız mobilya, teknoloji ve koleksiyon gibi eşyaları sergileyin. Daha geniş bir tur için, pek çok insanın bilemeyeceği harika bir yer bulun.

Zaman atlama (timelapse)


Bir timelapse, standart bir videoda fark edilmeyecek bir sahne hakkındaki yeni ayrıntıları ortaya çıkarabilir.

Bugünlerde birçok kamerada zaman düşüşünü çok verimli bir şekilde kaydedebilen ayarlar var. Bununla birlikte, timelapse'inizi manuel olarak kaydetmeniz gerekiyorsa, kısa süre ve fotoğraflar arasındaki aralık gibi faktörleri dikkatlice düşünmeniz gerekir.

Kameranızı birçok etkinliğin olduğu ilginç bir yere kurun. Büyüleyici bir şey yakalamayı başarırsanız, videonuz ilgi çekebilir.

Soru - Cevap


Soru-Cevap videosu oluşturmak ilk YouTube videonuz olmamalı, ancak kanalınıza biraz ilgi gösterdikten sonra tanıtmak için çok etkili bir YouTube video fikri olabilir.

Videonuzun sonunda izleyicilerinizden sorular alın ve favorileri sorularınızı seçin. Facebook, Instagram veya Twitter'da paylaşarak bazı ek sorular da alabilirsiniz.

Soru-Cevap çeşitli konuları kapsayabilir. Yüklediğiniz videolara dayalı olarak soruları yanıtlayabilir veya kişisel yaşamınız hakkında soruları yanıtlayabilirsiniz.

Hayvan Videoları


Komik veya olağandışı şeyler yapan hayvanların videoları, YouTube'daki viral içeriğin önemli bir bölümünü oluşturur.

Evcil hayvanlarınız böyle bir video için doğru aday olabilir. Kendiliğinden onları filme almaya başlayın ve kanalınızda öne çıkmaya değer bir şey yapıp yapmadıklarını görün.Kim bilir, eğer hayvan videonuz tutarsa, elinizde bir YouTube yıldızı olabilir.

eğitici


Bir konu hakkındaki bilginizi eğitici bir YouTube videosuyla paylaşın. Eğitim videoları herhangi bir konuda olabilir, ancak ulaşmaya çalıştığınız kitleyle alakalı olduğundan emin olun. Eğitim teknolojisi gittikçe daha fazla eğitimci tarafından kullanıldığından, YouTube'u kullanmak harika bir yöntem.

Görüntüleyenlerinizin öğrenmesi için eğlenceli bir yol sunun. Yorum bölümünde, odaklanmanızı istedikleri konular hakkında öneriler göndermelerini isteyebilirsiniz.

Her videoda kazandığınız noktaları ayrıntılı olarak açıklamak için Infographics ve canlı görüntüler kullanın. Görsellerin sadece öğrenmeyi kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda daha eğlenceli hale getirdiği kanıtlanmıştır.

İpuçları


Eğitici videolara benzer şekilde, ipucu videoları izleyicilere bilgi vermeyi amaçlamaktadır, ancak genellikle basitleştirilmiştir ve çok fazla ayrıntıya girilmez.

İpuçları videoları "X'te daha iyi olmak için 10 ipucu" veya "Y'nizi iyileştirmek için 20 ipucu" olarak adlandırılabilir.
Oynadığınız bir oyun, ziyaret ettiğiniz bir yer hakkında ipuçları videosu yapabilirsiniz.

karşılaştırma


Karşılaştırma videoları, rakip ürünlerden birini satın almadan önce bilgi edinmek isteyen YouTube kullanıcıları için faydalıdır.
Görüntüleyenlere, hem avantajlarını hem de eksilerini vurgulayarak her bir ürünün özellikleri hakkında iyi bir fikir verin.

Kamera ARKASI


Sahne arkasına geçin ve abonelerinize videolarınız için nasıl hazırlandığınızı gösterin ve bunları kaydedin.
Yüksek kaliteli içerik hazırlamaya ilişkin tüm süreçleri vurgulayın ve onlara kendi videolarını nasıl üretebilecekleri konusunda öneriler verin.

Ünlü Dedikodu Videoları


Dünyanın ünlü kültürüne olan ilgisi malum, bu yüzden YouTube'da ünlü dedikodu videoları yapmak için bol miktarda malzeme var.En son ünlü dedikodusunu tartışan ve kendi tepkinizi veren düzenli videolar yayınlayabilirsiniz.
Videolarınızı daha unutulmaz kılmak için görüntüleyenlerinize dedikoduları benzersiz ve esprili bir şekilde sunun.

Müşteri Görüşleri Videoları


Müşteri yorumlarını YouTube kanalınızda tanıtmak, yeni müşteriler elde etmek için en etkili YouTube video fikirlerinden biridir.
Müşteri referansları, yeni müşteriler çekmek için kendini tanıtmaktan daha güvenilir bir yoldur. Gerçek insanların işinizden gerçekten nasıl faydalandıklarını gösterirler.

Makyaj Eğitimi YouTube Video Fikirleri


Makyaj makyajcısıysanız, dünyayla paylaşın ve YouTube'da makyaj eğitimleri oluşturmaya başlayın.İzleyicilerinize yıllar boyunca edindiğiniz tüm ipuçlarını ve püf noktalarını gösterin.

Saç yapımı videoları


Makyaj eğitimlerine benzer YouTube video fikirlerimizden biri saç eğitimleridir. Her ikisini birden yapmayı veya kanalınızın temasını bunlardan birine odaklamayı seçebilirsiniz.

Saç şekillendirmek sizin için bir tutkuysa, bu takip etmek istediğiniz bir yol olabilir. İzleyicilerinize hem kolay hem de karmaşık saç modellerini oluşturma konusunda ipuçları verin.

Moda ve Güzellik Trendleri


En son moda ve güzellik trendlerini takip edin ve ardından YouTube videolarınızda tartışın.Moda ve güzellik haberleri için güvenilir bir kaynak sağlayabilirseniz, izleyiciler kanalınıza abone olmaya daha istekli olacaktır.Bu eğilimler hakkında fikrinizi belirtin ve fikrinizi söylemekten korkmayın.

Oynanış videoları


Oynanış videoları en popüler YouTube video fikirlerinden biridir. Her gün yeni YouTube oyun kanalları açılır ve bu da oldukça rekabetçi bir alan sağlar.

Karşılaşacağınız devasa rekabet nedeniyle oyun videolarınızı mümkün olduğunca ilgi çekici hale getirmeye çalışın. Yorumunuza mizahi bir dokunuş katın.

Gidiş Yolları


Hiç tamamlayamadığınız bir oyun seviyesine takıldınız mı? Birçok kişi evet der, ama cevap hayır ise, o zaman izlenecek videolar oluşturmalısınız.Farklı oyunlar için oynatma listeleri oluşturun ve bu oynatma listelerini her oyunun farklı bölümleri için izlenecek yollarla doldurun.

Farklı Türlerde Yılın Oyunu


Farklı türlerde yılın oyunlarına karar vererek YouTube izleyicilerine oyunlar hakkında ne kadar bilgili konuşabileceğinizi gösterin. Göz atabileceğiniz bazı türler arasında birinci şahıs nişancı, RPG, gerçek zamanlı strateji, MMO, MMORPG, yarış ve spor oyunları olabilir.

Oyun Haberleri


IGN News ve GameNewsOfficial gibi kanallar, oyunculara en son haberleri sağlama konusunda en popüler kanallardır. Ancak, oyun haber videolarınıza kendi kişiliğinizin bir kısmını ekleyerek videonuzun daha çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tepki videoları


Game of Thrones'daki meşhur 'Red Wedding', şovun hayranları için şok edici bir sahneydi ve YouTube'a birçok tepki viral oldu. Arkadaşınızın veya ailenizin izledikleri TV şovundaki beklenmedik anlara ilk tepkisini yakalarsanız, elinizde gerçekten harika bir video olabilir. Tepkileri ne kadar dramatik olursa videonuz o kadar iyi olur.

Favori filmler


Herkesin film zevki farklıdır; iki kişinin favori film listesi nadiren aynı olur. "80'lerden favori filmler", "favori çocukluk filmleri", "favori bilim kurgu filmleri" vb. gibi bu tür içeriklerin sunulabileceği birçok farklı yol vardır. Bahsettiğiniz her filmden ikonik görüntüler ekleyerek YouTube videonuzu görsel olarak çekici hale getirin.

Egzersiz Önerileri


Herkes hayatının bir noktasında çevrimiçi egzersiz tavsiyesi vardır. İzleyicilerinize sizin için hangi egzersizlerin işe yaradığını paylaşın ve bunları nasıl uygulayabileceklerini gösterin. YouTube'da çok fazla egzersiz videosu var, ancak belirli bir kitleyi hedefliyorsanız içeriğinizi onlar için özelleştirebilirsiniz.
 
Son düzenleme: